Як зберегти здоров’я та уникнути інсульту, – дніпровський лікар Дмитро Андрійченко

До Всесвітнього дня боротьби з інсультом Дмитро Андрійченко, лікар, завідувач інсультного блоку – про основні заходи профілактики, важливість своєчасної допомоги та виклики, з якими стикаються медики через війну.

Про це у програмі “Простір свободи” на Телеканалі D1.

Щороку інсульт стає однією з основних причин смертності та інвалідності, і, на жаль, війна лише підвищила цей ризик. Дмитро Андрійченко, завідувач інсультного блоку, щодня стикається з викликами, пов’язаними з лікуванням та профілактикою цього небезпечного захворювання. У рамках телевізійного марафону «Простір Свободи» він розповів, як попередити інсульт і зберегти здоров’я, навіть у найважчих умовах.

За словами лікаря, профілактика інсульту починається з простих, але надзвичайно важливих кроків: здорового способу життя, регулярної фізичної активності, збалансованого харчування та контролю кров’яного тиску. Андрійченко підкреслює, що усвідомлення симптомів інсульту, таких як раптовий головний біль, слабкість чи оніміння однієї половини тіла, втрата здатності розмовляти або розуміти мову, може врятувати життя.

«Час — це ключовий фактор», — зазначає він. «Чим швидше людина отримає допомогу, тим більші шанси на повне одужання».

Не менш важливою є тема інсультів, пов’язаних із бойовими травмами. Згідно зі статистикою, отримані поранення, особливо контузії, значно підвищують ризик розвитку інсульту. За словами Дмитра Андрійченка, такі пацієнти потребують особливої уваги та спостереження, адже їхнє здоров’я є більш вразливим до наслідків травм.

Попри всі виклики, інсультний блок, яким керує Дмитро Ігорович, продовжує надавати високоякісну медичну допомогу. Однак війна ускладнила доступ до ресурсів, а також безпеку роботи медичного персоналу. Ракетний удар 25 жовтня завдав значних пошкоджень лікарні, але медики та їхні пацієнти не здалися: після оперативного відновлення блок відновив свою роботу.

«Ми продовжуємо нашу роботу заради наших пацієнтів, — каже Андрійченко. — Адже кожен врятований день життя вартий усіх зусиль».

Сьогодні Дмитро Андрійченко не лише лікує пацієнтів, а й активно працює над покращенням умов для їх реабілітації та забезпечення лікарні необхідними засобами. Він також закликає громадськість уважніше ставитися до свого здоров’я, адже профілактика і обізнаність — це те, що може врятувати тисячі життів.

Раніше Телеканал D1 повідомляв, що у Дніпрі медики врятували життя двом чоловікам.

Exit mobile version