Отоларингологія – напрямок у медицині, який займається діагностикою та лікуванням захворювань вуха, горла, носа. Сучасні методи лікування в отоларингології ефективні і щадні, мають велике значення для повноцінного функціонування організму і підвищення якості життя пацієнтів. Отоларингологічне відділення N1 Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова– це професійна допомога, основою якої є висока кваліфікація лікарів і широкий спектр діагностичних можливостей.
Про це у програмі Здоровʼя UA на Телеканалі D1 розповів Ярослав Соколенко, завідувач отоларингологічного відділення N1 Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова, КМУ, заслужений лікар України.
Про сучасні методи лікування, про тих, кому обов’язково треба звернутися по допомогу, і про те, як не загнати себе у глухий кут.
«Відділення отоларингології займається лікуванням, діагностуванням, захворювань вуха, горла, носа. На сьогодні ми являємося провідним відділенням в нашій області, тому що завжди були базою для вивчання молодих лікарів. Також ми завжди орієнтували всім важким випадкам захворювання вуха горлоноса по області. Ми продовжуємо цю стезю і зараз. Не зважаючи на те, що сьогодні іде повномасштабна війна, ми лікуємо як цивільних, так і військових. І це робимо 24х7 впродовж всього року. По структурі найбільше хворих – це захворювання носа та придаткових пазух. Потім ідуть захворювання глотки та гортання, а потім вже захворювання вуха. Чому так? Тому що ніс – це дуже важливий орган. І, якщо людина не може нормально дихати, в неї появляються різні небезпечні симптоми. Може підвищити тиск, може загострити ішемічна хвороба серця, а також, як ви можете уявляти собі нормальне життя, коли у вас не дихає ніс? Тому на сьогодні найбільша з проблем, з якою приходять пацієнти, це захворювання носа та придаткових пазух. Захворювання глотки, гортані теж мають місто бути, але їх трохи менше», – розповів Ярослав Соколенко, завідувач отоларингологічного відділення N1 Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова, КМУ, заслужений лікар України.
Раніше Телеканал D1 повідомляв, як працює у Дніпрі кардіологічне відділення.