Українські полярники “підслухали” та показали, як спілкуються косатки (Відео)

Українські полярники записали аудіо та зафільмували  спілкування косаток. 

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі, передає Телеканал D1.

Науковці розповіли, що спілкуються косатки переважно за допомогою імпульсних криків, свистів та ехолокаційних клацань. Проте утворюють вони їх за допомогою спеціальних структур у носовій порожнині, а не голосових зв’язок. Цю особливість косаток вчені ще не вивчили до кінця, як і розмаїття звуків, що вони відтворюють.

Звуки на аудіозаписі вдалося записати під час зупинок човнів для спостереження за тваринами.

“За звуками вчені з’ясували, що група косаток із щонайменше трьох тварин періодично підходила дуже близько до залишеного човна. Ймовірно, вони шукали тюленів, щоб ними поласувати”, – зазначають у науковому центрі.

Варто зазначити, що аудіозапис довелося уповільнити на 10-12%, оскільки інакше він був би дуже коротким. Крім того, звуки переважно перебувають у діапазоні, який не є доступним для людського сприйняття.

“Те, що ми чуємо під час відтворення, це звуки, які потрапили в діапазон до 20 kHz, а також набір різних відлунь та інших коливань середовища, що утворились під час вокалізації тварин”, – пояснили дослідники.

Зазвичай побачити косаток поблизу станції наукового центру можна до 10 разів на рік, тобто не надто часто. Але, як свідчить розшифровка записів, насправді вони перебувають поруч регулярно, зокрема за айсбергами та скупченнями льоду.

Раніше ми писали, що у Дніпрі помітили птаха-рибалку, якого називають “літаючою стрілою” (ФОТО). 

Exit mobile version