У Кривому Розі на Дніпропетровщині серед осені розквіт шафран

У Кривому Розі на Дніпропетровщині посеред осені квітує шафран. 

Про це Телеканал D1 дізнався з повідомлення Facebook-спільноти “Природа Криворіжжя”.

Бабине літо дається взнаки й на початку листопада, коли похолодання стало значно відчутнішим. Та це не завадило розцвісти шафрану – багаторічній трав’янистій рослині бузкового кольору.

На території України поширено 9 видів цієї квітки.

В медицині шафран (Crocus) відомий як болетамівний і сечогінний засіб. Також його використовують кулінари – замість спеції і харчового фарбника для сирів, лікерів, вершкового масла й деяких безалкогольних напоїв.

Подейкують, ніби шафран ще й сповільнює процес погіршення зору у літніх людей, але ця цілюща властивість наразі тільки вивчається.

Вперше про користь шафрану довідалися у Греції в епоху раннього Середньовіччя. За допомогою нього і яєчного білка ілюстрували рукописи та фарбували олово – з метою імітації золотого аркуша.

Раніше Телеканал D1 повідомляв про прогноз погоди на цей тиждень.

Exit mobile version