У Дніпрі після зливи активно утворюються провалля на нещодавно відремонтованих дорогах (Фото)

У Дніпрі після дощів більшає кількість проваль на дорогах. Найгірше, що утворюються вони біля трамвайних зупинок, де завжди скупчується багато людей.

Про це повідомляє Телеканал D1 з посиланням на місцеві медіа.   

Новоутворене провалля побачили на вулиці Архітектора Олега Петрова. Дніпряни зазначають, що дороги тут ремонтували нещодавно, роботи закінчилися на початку травня.

Але після сильного дощу ями на асфальті “виростають”, як гриби. Зазначимо, що вчора в одній із таких застрягло колесо тролейбуса “А”. В результаті чого зупинився ще й рух трамваїв №1.

Там, на перехресті, проспектів Дмитра Яворницького та Науки, дорогу також ремонтували недавно. Схоже, колеса транспорту – і громадського, і приватного – застрягатимуть у проваллях дедалі частіше. Тому містянам варто готуватися до заторів.

Чому провалля часто утворюються саме біля трамвайних рейок

1. Вібраційні та динамічні навантаження

Трамвай – це надзвичайно важкий транспорт. Коли багатотонний вагон рухається колією, виникають потужні динамічні удари та мікровібрації.

2. Попадання води та температурні цикли (замерзання-танення)

Між металом рейки та краєм асфальтового покриття практично неможливо створити ідеально герметичний шов без використання спеціальних еластичних матеріалів.

3. Різниця коефіцієнтів температурного розширення

Метал і асфальтобетон абсолютно по-різному реагують на спеку та холод:

Через цей постійний “рух” на стику двох різних матеріалів виникає сильне внутрішнє напруження, яке веде до розривів покриття.

4. Додаткове навантаження від автомобілів

Водії авто часто змушені їхати безпосередньо по рейках або переїжджати їх. Наїжджаючи колесом на тверду сталеву рейку, автомобіль трохи підскакує, а при приземленні на м’якший сусідній асфальт завдає йому сильного точкового удару. Це прискорює утворення ями саме в зоні приземлення коліс.

Раніше ми писали, що у Дніпрі перехожі самотужки почали озеленяти центральну площу міста (Фото). 

Exit mobile version