Амур-Нижньодніпровський районний суд Дніпра визнав винним чоловіка у поширенні публікацій, які виправдовують збройну агресію РФ проти України та прославляють представників російської армії.
Вирок суд ухвалив 11 серпня. Про це повідомляє Телеканал D1 з посиланням на видання Судовий репортер.
У 2023–2024 роках, коли чоловік жив у Добропіллі Донецької області, він користувався забороненою в Україні соцмережею «Однокласники». На своїй сторінці він публікував дописи з антиукраїнськими висловлюваннями та звинуваченнями України в тероризмі.
Зокрема, у своїх публікаціях чоловік називав Україну державою «нацизму і бандер» та закликав «вирубати все зло». Окремо він радів виходу українських військових з Авдіївки та переходу міста під контроль РФ, написавши: «Пусть день 17 февраля останется днем нашей Победы. Слава Русскому Воину и Русскому Оружию!».
У суді чоловік підтвердив, що користувався «Однокласниками» ще з 2009–2010 років. За його словами, він не знав про заборону соцмережі в Україні та використовував її, щоб знаходити колишніх однокурсників і побратимів по службі.
Обвинувачений визнав, що на його сторінці були відповідні записи, однак заперечив поширення частини публікацій, зазначених в обвинувальному акті. Він припустив, що деякі з них могли з’явитися там випадково.
Чоловік також розповів, що через війну втратив будинок у Добропіллі та переїхав до Дніпропетровської області. Його син, який служив у ЗСУ, загинув у 2023 році на Запорізькому напрямку. Через це обвинувачений заявляв, що негативно ставиться до російської агресії.
У суді він запевняв, що якби знав про кримінальну відповідальність за такі дії, то не публікував би відповідних матеріалів. Чоловік визнав провину, заявив про каяття та просив суд призначити йому більш м’яке покарання.
Втім, суд не визнав його каяття щирим і призначив чоловіку 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.
Раніше Телеканал D1 повідомляв, що у Дніпрі на АЗС чоловік з сокирою накинувся на військового лікаря.