НАБУ та САП викрили організовану злочинну групу на чолі з колишнім державним секретарем МЗС (за даними ЗМІ — Олександром Баньковим), яка на початку повномасштабного вторгнення привласнила понад 37 млн грн пожертв від іноземних донорів для України.
Про це повідомляє Телеканал D1 із посиланням на НАБУ.
Суть схеми та роль ексчиновника
За даними слідства, держсекретар переконував міжнародних донорів та дипломатів спрямовувати фінансову допомогу на рахунки підконтрольної громадської організації. Юридично ці кошти мали статус цільових бюджетних коштів спецфонду міністерства. Надалі гроші виводили через фіктивні ФОПи та конвертаційні центри у готівку для власного збагачення фігурантів, створюючи при цьому фальшиві грантові угоди.
У МЗС зазначили, що викриття стало можливим у тому числі завдяки внутрішньому аудиту та співпраці відомства з НАБУ і САП.
Підозрювані у справі
Серед учасників злочинної групи:
- колишній державний секретар МЗС (організатор);
- колишній керівник апарату держсекретаря, чинний дипломат;
- радник ексміністра закордонних справ і керівник ГО;
- бухгалтер громадської організації.
Дії фігурантів кваліфіковано за статтями про шахрайство, привласнення майна та легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України).
Раніше Телеканал D1 повідомляв про спецоперацію у семи країнах: у Дніпрі викрили адміністратора, який допомагав хакерам (ФОТО).