Меню
За дитячий майданчик у Дніпрі сперечаються жителі та комунальне підприємство

За дитячий майданчик у Дніпрі сперечаються жителі та комунальне підприємство

Дитячий спортивний комплекс. Очікування та реальність. Жителі двору по вулиці Інженерна 9 у Дніпрі виграли у конкурсі «Бюджет участі» мільйон на майданчик мрії. Та коли справа дійшла до пошуків підрядника, процес загальмувався. У профільному КП міської ради пояснюють, це через скарги щодо порушення замовником умов конкуренції. Та люди впевнені — чиновники лобіюють інтереси інших компаній та намагаються зекономити на роботах.

Завдяки конкурсу «Бюджет участі Дніпра» лише за 2 роки активні мешканців двору виграли 5 проєктів. Останній — великий ігровий майданчик та канатний комплекс для школярів.

«Ми хотіли зробити, так би мовити, своєрідну оазу, яка буде цікавий дітям. У нас великий двір, дуже великий потік людей», — пояснює житель двору по вулиці Інженерна 9, Євген Худий.

Втім, коли справа дійшла до торгів, на яких мали б визначитися з підрядником, несподівано все пішло шкереберть.

«16 квітня, після того, як ми отримали технічну документацію, запропоновану автором, ми виставили ці технічні вимоги на торги. Через декілька днів ми отримали з десяток скарг, вимог щодо дискримінації учасників по цій закупівлі», — каже директор КП «Спорт-Дніпро» ДМР Антон Юрченко.

Авторка об’єднаних проєктів каже, насправді скарги подали лише 2 компанії. Традиційні учасниці аукціонів за участю КП «Спорт-Дніпро».

«Скарг було п’ять, але одна з них один в один повторювалася. Тобто реально подали лише 4 скарги», - каже авторка проєкту дитячого майданчику Ольга Худа.

Основна претензія до авторки, за словами директора «КП» Антона Юрченка, — технічне завдання прописане під конкретного підрядника. Проте жителі це спростовують. Кажуть, їм все одно хто буде переможцем. Головне, щоб в їхньому дворі встановили якісне устаткування на виграну суму в понад мільйон гривень. І обов’язково канатний комплекс з елементами скелелазіння.

«Таку продукцію в Україні можуть поставляти як мінімум 3 фірми. Ми проводили аналіз ринку», — розповідає авторка проєкту дитячого майданчику.

Але торги все одно скасували та оголосили нові зі зміненим ТЗ. Його підготували вже в КП «Спорт-Дніпро», порушивши правила конкурсу, каже Ольга Худа.

«За умовами участі в проекті « Бюджет участі», без підпису автора виставити ТЗ на майданчик Прозорро, не мав права», — стверджує авторка проєкту дитячого майданчику Ольга Худа.

«КП« Спорт-Дніпро» надає нам зовсім інший комплекс. Не такий за який голосували жителі. Він менше. Він менш цікавий для дітей. Там менше гірок. Там гірки нижче», — пояснює своє невдоволення жителька двору по вулиці Інженерна 9 Тетяна Захарова.

Згідно з аналізом ринку, що провела авторка, майданчик, який намагається лобіювати розпорядник коштів, фактично ще й набагато дешевший за виграний мільйон двісті тисяч гривень.

«Лобіюють інтереси якихось інших певних підприємств, які встановлюють майданчики в нашому місті. Можливо так. Тому що я не розумію чому не можна відіграти чесний тендер», — каже Тетяна.

За словами Ольги Худої, представники «КП» уникають спілкування, всупереч правилам «Бюджету участі» не обговорюють зміни в документації. Звинувачують жінку в упередженості та кажуть, що оригінальний проєкт жителів не ремонтопридатний. Хоча схожі майданчики успішно встановлюють у Дніпрі. Новий аукціон планують провести 12 червня.

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися
Мої відео