На Дніпропетровщині сільськогосподарське підприємство Нікопольського району втратило понад 30 га пшениці через пожежі внаслідок російських обстрілів. Майже щодня у полях знаходять десятки ворожих боєприпасів, а працювати доводиться на свій страх і ризик.
Про це повідомляє Телеканал D1 з посиланням на Суспільне. Дніпро.
За словами Олександра, директора сільськогосподарського підприємства, ще до того, як російські обстріли полів посилилися, аграрій розумів, що збиральна кампанія видасться важкою. Так воно й сталося.
Якось унаслідок однієї з атак спалахнула пожежа, а коли займання гасили, стався “приліт” іще двох дронів. Зазначає, що приборкували вогонь самі працівники підприємства, оскільки пшениця дуже швидко горить, а очікування рятувальників може коштувати врожаю.
На думку Олександра, російські безпілотники працюють на ШІ. Він неодноразово помічав, що дрони, пролітаючи повз, атакують техніку несподіваною.
“Тобто, коли летять, наприклад, їхні “Гербери”, вони бачать, що техніка працює. А якщо ще в полі стоїть бочка з водою, то ця “Гербера” починає знижуватися, падати прямо в поле, цілять по техніці. На тому тижні ми почали працювати, то на сусіднє поле шість штук прилетіло”, – поділився.
До всього у полі з початку жнив майже щодня виявляють десятки боєприпасів – дрони, “шахеди”, міни, “Молнії”.
За останній час атаки росіян спровокували дві пожежі, які знищили 34 га. Це, за підрахунками аграрія, збитки приблизно на 1,5 млн грн. Знищене майно рахують за спеціальною формулою і планують подати дані в ОВА для компенсації.
Є проблеми й із вивезенням зерна. Через безпекоу ситуацію водії вантажівок відмовляються їхати на Нікопольщину.
“Машини не вантажуться, взагалі не хочуть їхати ні за які гроші. У мене там купа продукції, ніхто не хоче їхати. Врожаї хороші, а куди везти – незрозуміло”, – розповів Олександр.
Та найбільше аграрія непокоїть безпека працівників. Адже нерозірваних боєприпасів серед полів не видно. Каже, підприємству обіцяли виділити оперативну саперну групу, яка виїжджатиме на знешкодження.
А поки чоловік проводить зі співробітниками розʼяснювальні бесіди, закликаючи обʼїжджати невідомі предмети та не підходити до них близько.
Фото
Раніше ми писали, що на Дніпропетровщині фермери натрапили посеред поля на 50-кілограмову бойову частину російського дрона (Фото).
Також ми повідомляли, що пошкоджений російським ракетним ударом «Акваріум» у Дніпрі просить про допомогу (Фото).